Вища Духовна Семінарія    

Кальварія Зебжидовська (Польща)

ЖИТТЯ   БРАТІВ  КЛІРИКІВ
Навчальний   Рік  2008-2009

Святий Миколай

7.12.2008

     Пітримуючи старі традиції брати з першого року дарують виставу присвячену дню св. Миколаю. Це й відбулося у нашій семінарії. Вистава мала захоплюючий характер і давала відповіді на сучасні питання молоді: св. Микола є, чи його не має? Прим`єра тривала біля однієї години і неодноразово зривала овації глядачів. Після закінчення брати дружно зібрались на рекреацію. Тут їх чекала не- сподіванка, яка була дуже приємною для них. Кожний із них отримав подарунок від св. Миколая. Ми переконалися, що св. Миколай існує!!!

бр. Григорій, ofm

"Rorate caeli"

     29 листопада у суботу ввечері ми розпочали новий літургічний рік. О 20.00 год. брати зібралися в каплиці св. Франциска з Ассізі. Урочисті молитви розпочав бр. диякон Ромуальд. Першими були "Rorate caeli" - пісня котра прославляє ПДМ, потім відбулася святкова Літургія Годин, молилися з Години Читань. На закінчення богослужіння заспівали "Te Deum". Так брати з Божим благословінням розпочали новий літургічний рік.

бр. Матвій

 Rorate caeli співають отці бенедиктинці із Тинця

 

Науковий семінар

      В день усіх святих францисканців (29 листопада), відбулася наукова сесія з нагоди дня смерті бл. Йоана Дунса з Шотландії. На сесії були присутні брати з різних родин францисканських: ОМБ з 5 провінцій в Польші, ОМБКонв., ОМБКап.

     Сесія розпочалася о 9.00 год. Пресвятою Євхаристією. Потім в семінарійній аулі відбулося виголошення рефератів щодо життя й діяльності бл. Йоана Дунса.

      Сесія закінчилася музикалом про життя св. Франциска, який представляла францисканська молодь і брати клірики.

бр. Едуард

Бл.Йоан Дунс Шкот (Шотландець)

дня 8 листопада

        В цьому році згадуємо 700 річницю смерті бл. Йоана Дунса Шкота, покровителя нашої семінарії. Дякуючи старянням нашого ректора у дворі поставленно статую блаженного, якого освятив віце-провінціал провінції Непорочного Зачаття ПДМ.

      Опісля відбулося святкове відкриття академічного року 2008/2009. Під час цієї церемонії брати з першого курсу склали присягу студенда і отримали красиві та щей нові залікові книжечки.

Час щоб затриматись й задуматись

     Місяць листопад, це особливий час памяті про наших померлих а також час задуматись над людським існуванням, тобто місця людини на землі і її місією.

    Урочистість Всіх Святих пригадує нам дорогу до святості для кожної людини. Сьогодні ми згадуємо весь почет святих, який заступається за нами, земними паломниками.

Transitus

       3 жовтня в передень урочистості св. Франциска з Ассізі спільнота братів двох монастирів, а саме семінарійна й Матері Божої Ангельської зібралася разом у базиліці Кальварійській перед іконою св. Франциска на молебень званим "Транзітус", котрий увіковічує смерть Бідачини з Асciзі. Франциск помер уночі 3 жовтня 1226 р. у храмі званим Порцюнкуля - колисці ордена.

   Під час "Транзітус" францисканці і вірні, тримаючи в руках запалені свічки, пригадують собі останні хвилини життя святого Франциска. Також дякують за цього незвиклого Святого, який до кінця полюбив Бога і всі створіння, а навіть смерть називав своєю сестрою, яка приводить людей до Творця.

   

Фреска Джіотта з Базиліки в Ассізі - Смерть св. Франциска.

 

Вибори декана

 

       Також 1 жовтня відбулися вибори нового декана й віце-декана. Після старанних кількох голосувань брати врешті-решт змогли викликнути хабемус "декан". Представником кліру вибраний був у перше в історії існування семінарії у Кальварії, українець: бр. Павло, а на віце-декана: бр. Калікста (Поляк).

Школа

 

        1 жовтня був перший день років у ВДС. Для старших братів це наступний рік філософії або теології, але для першаків це нове досвідчення. На перший курс прибули:

бр. Григорій,

бр. Кристіан,

бр. Адріан,

бр. Матвій,

бр. Кирил,

бр. Анастазій,

бр. Августин,

бр. Бартош,

бр. Натан,

бр. Октавій,

бр. Ремігіуш,

бр. Северіан,

бр. Санцій,

бр. Віт,

Реколекції

        В днях 22-27.09 у ВДС відбулися щорічні реколекції перед відновленням чернечих обітниць та інавгурацією нового року академічного. В цьому році своєю присутністю та наукою збагатив наші реколекції, о. єп. Віталій Скоморовський, єпископ київсько-житомирської єпархії. В остатній день реколекції брати з Польщі ІІ – ІІІ курсу відновили чернечі обітниці.

 

Мир та добро!